Krajské kolo konverzační soutěže ve francouzštině

02. 04. 2024     sekce: Úspěchy žáků     autor: Lenka Preňková     tisk: tisk článku

Valerie Kopřivová se umístila v krajském kole konverzační soutěže ve francouzském jazyce na sedmém místě.

Soutěž proběhla 27. 3. 2024 v Olomouci v DDM. Nejdříve museli účastníci absolvovat písemnou část, kde prokázali porozumění textu tím, že odpovídali na otázky vztahující se k obsahu článků. Následovala ústní část, kdy se soutěžící museli krátce představit a reagovat na zvídavé dotazy poroty. Dále pak popsali obrázek. Nejnáročnější byla situační konverzace "jeux de rôle" na vylosované téma.

V konverzační části soutěže byla hodnocena jazyková pohotovost a kreativita, bohatost slovní zásoby, výslovnost, gramatická správnost a plynulost vyjadřování.

Gratulujeme Valerii. Jedná se o velký úspěch, protože účastníky této soutěže byli především žáci gymnázií.